Zajímáte se o svět vědy? Chcete se dozvědět novinky z oblasti moderního výzkumu?

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se nezaměřuje jen na poskytování kvalitního vzdělání, ale je respektovaným centrem univerzitní vědy a výzkumu nejen v ČR, ale v některých oblastech také v evropském a světovém měřítku. Výzkum orientujeme zejména na problematiku přírodních, sociálních a humanitních věd. Významnou složkou naší vědeckovýzkumné činnosti je úzká spolupráce s ústavy Akademie věd České republiky. Jsme pyšní, že v Českých Budějovicích vznikají špičkové publikace a zajímavé projekty s významnými objevy a pomocí těchto stránek bychom je rádi představili široké veřejnosti.

Zároveň s tím jsme na ScienceZOOM připravili pestrou směs poučení, novinek, fotek, videí, her, soutěží a zábavy. Doufáme, že si v ní vyberou nejen žáci základních škol, středoškoláci a jejich pedagogové, ale i široká veřejnost. 

Tyto stránky ScienceZOOM historicky vychází ze dvou projektů stejného jména, které realizovala Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích v předchozích letech. Odkazy na popis těchto projektů naleznete zde: 

ScienceZOOM 1

ScienceZOOM 2

 

 

 

 

 

Počet odborných pracovišť

56

Počet akademických pracovníků

850

Objem získaných grantů

728 milionů

Počet licencí a patentů

30